Spoluzakladatel nadnárodní korporace Apple opět vychválil Bitcoin a technologii, která ho podpírá – blockchain. Na technologické konferenci, která se konala tento týden ve Vídni, promluvil o finančním přínosu této kryptoměny.

Jednalo se o konferenci WeAreDevelopers World Congress (My jsme vývojáři). Zde uvedl, že podle něj bude blockchain technologií, která dokáže změnit svět. Blockchain má prý být důležitou revolucí v informačních technologiích.

Bitcoin jako digitální zlato, které v budoucnu bude jedinou globální měnou

Wozniak měl svůj proslov hned po zahájení akce. Jeho 45minutová prezentace se konala na hlavním pódiu a byla živě vysílána do všech místností konference. Nemluvil ale jen o Bitcoinu a blockchainu. Do své řeči zahrnul také Teslu a skandál s uniklými daty Cambridge Analytica. Nezapomněl ani na bezpečnost v dnešní digitální době.

„O bezpečnost jsme přišli už dávno. Ztratili jsme soukromí, které nám je odpíráno. Pokud si myslím, že nějaké soukromí mám, pak je to mýlka. A to mě trápí. Došel jsem na hranici svých možností. Jedná se o první krok z mnoha, všechny ale vedou do stejného cíle.“

Zároveň s Wozniakovým proslovem se konalo několik dalších prezentací a workshopů, které se věnovaly blockchainu. Mezi nimi byla i část týkající se technologie, na které blockchain stojí, nazvaná „Jak vést business na blockhainu“ a jejím řečníkem byl Dr. Jan Medling. Další byla část jménem „Od kultury kódu k budoucnosti kryptoekonomiky“ od Matthiase Tarasiewicze, Daniela Pichlera a Jurgena Hoebarta. A nakonec ještě „Nebuďte nejslabším článkem blockchainu“ od Luka Milinkovice a Marka Atansievskiho.

I když se Wozniak Bitcoinu a blockchainu věnoval pouze krátce, je jisté, že je fanouškem kryptoměn a obzvláště technologií, které profitují z blockchainu. Podle časopisu The Independent, v říjnu minulého roku mluvil i na konferenci Money 20/20 (Peníze 20/20) v Las Vegas. Zde uvedl, že konvenční měna je v podstatě podvodem vlád, neboť ty mohou jednoduše natisknout další tak, jak si zamanou. Zdůraznil rozdíly mezi zlatem, tradičními formami peněz a Bitcoinem.

„Bitcoinu je jen omezené množství. Zlato můžete těžit dál a dál. Možná na světě existuje jen omezené množství zlata, kryptoměna je ale založena na matematice a regulacích. A matematiku nemůže změnit nikdo.“

Investujte do kryptoměn ještě dnes!


Broker IQ Option➡️ Vstoupit do ověřené platformyUpozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být ohrožen


Obecné varování o riziku: Nabízené instrumenty nesou vysokou míru rizika a mohou skončit ztrátou vašich investovaných prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, o které si nemůžete dovolit přijít.

Přidej komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD.
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Používáním webu souhlasíte s podmínkami použití.