Máme tu další článek do seriálu, který se věnuje krypto burzám, směnárnám či peněženkám. Jak jsme si v předchozím článku vysvětlili, náš primární cíl je poskytnout objektivní pohled na různé služby a zhodnotit jej – případně doporučit k používání.

V minulém díle jsme si zrecenzovali krypto peněženku Hodly a směnárnu v jednom. Ta se zaměřovala na jednoduchost a zabezpečení. Dnešní peněženka je orientovaná v podobném duchu, avšak oproti Hodly má dvě nesmírné výhody. Jaké? Funguje již 17 let, jedná se o elektronickou peněženku, přes kterou ročně projde 150 milionů transakcí v objemu 13 miliard EUR. Druhou nespornou výhodou je české prostředí i podpora, která mohla u Hodly odradit část uživatelů.

Ti znalejší v internetovém prostředí už vědí, že budeme recenzovat světoznámou internetovou peněženku Skrill (dříve existující pod názvem Moneybookers). Právě před několika dny oficiálně Skrill oznámil, že spustil možnost nákupu a prodeje kryptoměn, skvělá zpráva!

Obsah článku:

Co je Skrill a kdo za ním stojí?

Na počátku byla v roce 2001 internetová peněženka Moneybookers, která chtěla zjednodušit zasílání peněz po internetu. Raketový růst jej dostal až na žebříček nejrychleji rostoucích soukromých firem na světě, když oznámili o deset let později téměř 25 milionů uživatelů.

Jejich platební bránu integrovali nejznámější služby od Facebooku, přes eBay až po Skype. V roce 2013 bylo dokončeno přejmenování celé služby na nynější Skrill. Od té doby se stal jakýmsi synonymem placení v internetovém světě a je téměř nemožné, abyste jeho existenci nezaznamenali.

Během 17letého fungování získal Skrill nejvyšší možný standart zabezpečení PCI-DSS Level 1, tedy stejný, jako splňují banky a jiné instituce v oblastní finančnictví. V praxi to znamená softwarová i fyzická ochrana datových uložišť, vícenásobné šifrování, oddělené lokace a další opatření.

Skrill vstupuje do segmentu kryptoměn

V červenci 2018 firma oznámila, že spouští nákup a prodej kryptoměn. To vše v jejich intuitivním rozhraní na pár kliků.
Mnozí se báli, že bude podporována pouze krypto jednička a to Bitcoin, k radosti všech ale Skrill už dnes podporuje nejen Bitcoin (BTC), ale i Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC). Ředitel společnosti potvrdil, že podpora dalších kryptoměn se již připravuje a budou průběžně přibývat.

Registrační formulář v češtině
Registrační formulář v češtině

Návod na registraci

Skrill umožňuje zcela bezplatnou registraci, stejně tak jeho používání je zdarma. Registrace je jednoduchá. Poté co vyplníte registrační formulář s požadovanými údaji vám přijde do emailové schránky zpráva s prosbou o potvrzení účtu (tzv. verifikační email), který potvrdíte, pro aktivaci účtu na Skrillu. TIP: Pokud vidíte web v angličtině, stačí si ho v pravém horním rohu přepnout do češtiny.

Vklady, výběry a poplatky

Po registraci si lidově řečeno proklikejte platformu, ať vidíte, jak je vše jednoduché a že vás nic nezaskočí. Pokud se rozhodnete pro nákup Bitcoinu či jiné kryptoměny přes Skrill přichází na řadu vklad peněz. Služba podporuje Českou korunu (CZK), takže odpadá starost o převod na eura či dolary, boj o výhodný kurz a podobně neradostné věci. Dobít účet můžete klasicky bankovním převodem, kartou nebo i Bitcoiny, pokud jej chcete naopak prodat. Platebním převodem je vklad zdarma, u Bitcoinu zaplatíte přijatelné jedno procento, u platební karty 1.9 %.

Peníze můžete vybrat na účet nebo na kreditní kartu, tam je ale poplatek opět vyšší 7.5 %.

Upozorňujeme, že poplatky na platební karty jsou u všech služeb podobné, stále se jedná o nejdražší způsob dobíjení a vybírání peněz.

Nákup Bitcoinů
Nákup Bitcoinů

Nákup Bitcoinů za koruny

Po přihlášení se stačí přepnout do záložky Směnit, kde vyběhne jednoduché okno pro směnu Bitcoinu za koruny. Nahoře vidíte aktuální kurz. Minimální částka, kterou lze nakoupit je ekvivalent 10 eur.

Podobně jednoduše probíhá i vklad krypta, pokud je chcete směnit na koruny, eura, či dolary.

Zkušenosti a finální zhodnocení

Skrill nabízí jedinečnou možnost, jak nakoupit Bitcoin a další kryptoměny za České koruny. Stejně tak nabízí existujícím držitelům snadný převod na místní měnu – v praxi opravdu na pár kliků, tady slogany nelžou. Velkou pochvalu si firma zaslouží za český web i podporu v českém jazyce (dokonce i telefonní spojení).

Nákup Bitcoinů kartou může být hlavním tahákem této směnárny, protože se jedná o opravdovou niku na trhu, které se běžné burzy brání – složitá implementace, nutnost lepšího zabezpečení, možnost podvodů atd.

Skrillu můžeme ve finále tedy upřít jen jednu věc a tou je malá nabídka podporovaných měn, která se snad bude časem rozšiřovat. Každopádně doporučujeme!

➡️ Otevřít zdarma účetNákup kryptoměn již 200 Kč

Obecné varování o riziku: Nabízené instrumenty nesou vysokou míru rizika a mohou skončit ztrátou vašich investovaných prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, o které si nemůžete dovolit přijít.

Přidej komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD.
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Používáním webu souhlasíte s podmínkami použití.