Výhodný nákup a bezpečné uložení je alfa omegou každé kryptoměny. Na trhu se již objevila spousta služeb, které slibují bezpečné uložení kryptoměny před hackery, realita je ovšem mnohdy zcela opačná. Lidí, kteří přišli o své investice jsou plné diskuze na internetu – ať už vinou provozovatele, nebo chybou vlastní. V takových případech už bývá pozdě, dožadovat se vrácení je marný boj. Provozovatelé nejsou pojištěni proti úpadku nebo se jednalo už od prvopočátku o plánovaný podvod (v angličtině se tomu říká scam).

Obsah článku:

Náš web si dal za cíl detailně zrecenzovat všechny dostupné směnárny, peněženky i burzy, kde můžete nakoupit Bitcoiny či další krypto. Pod lupou vám je představíme – od fungování, až po majetkovou strukturu v pozadí. Jako první si představíme internetovou peněženku Hodly, která nabízí jednoduchý nákup a směnu kryptoměn.

Hodly – peněženka i směnárna v jednom

Už na první dojem vás nadchne jednoduché a intuitivní prostředí, které vás bude provázet celou platformou. Je vidět, že provozoval si dal velice záležet na tom, aby nákup zvládl opravdu každý a nebyla to služba jen pro zasvěcené profesionály. Konkurenční weby vás můžou nutit instalovat různé rozšíření do prohlížeče, tady nic takového nepotřebujete. Dokonce jsou pro vás připravené i aplikace pro Android či iOS (Apple). Obě mají výborné hodnocení a jsou pravidelně aktualizovány. Další důkaz, že jednoduchost tu hraje prim, ať jste na počítači nebo na cestách.
Nákup můžeme srovnat se složitostí založení emailu – to opravdu zvládne každý, nemyslíte?

➡️ Navštívit web HodlyNákup kryptoměn nikdy nebyl snažší!

O zabezpečení se bát nemusíte

Nechceme vás tu nudit technickými specifikacemi, jen v krátkosti představíme několik stěžejních bodů, které by Hodly mohly závidět i ostatní směnárny.

  • Většina klientských depositů je uložena offline (kolem 80 procent), zbytek je připraven pro transakce online a ihned. Cílem je minimalizace hackerských útoků.
  • Stejně tak jsou vaše citlivé údaje převáděny do úložiště, který není přístupný z internetu.
  • Data jsou několikrát šifrována a zálohována na několika nezávislých lokacích.
  • Originály i kopie jsou uloženy v několika bankovních trezorech po celém světě.
  • Při komunikaci mezi serverem a vaším prohlížečem je zapnuto SSL šifrování, takže váš poskytovatel internetu či nezabezpečený router nemůže nahlédnout do přenosu dat.

Možnost je zapnout i dvoufázové (dvoustupňové) ověření neboli 2FA. Při neobvyklém přihlášení vám přijde na telefon SMS zprávou kód, který zadáte. Takže i kdyby někdo znal vaše přihlašovací údaje, nedostane se do účtu.

Verifikace je nutná pro odesílání a výběr peněz kvůli bezpečnosti a zákonným nařízením, které musí firma splňovat. Je to běžná praxe i u konkurenčních směnáren, takže se tomu nevyhnete. Bylo by spíše podezřelé, pokud by vaši reálnou identitu potvrdit nechtěli.
Hodly vyžaduje čitelně ofocený řidičský průkaz nebo pas. Pokud pas nemáte, stačí i občanský průkaz. Všechny osobní dokumenty musí být platné. O zneužití dokumentů se bát nemusíte. Ověření trvá 15 minut a po této lhůtě má Hodly velice přísné interní směrnice (podobně jako banka), kdy s dokumenty nemohou nikterak manipulovat.

Nákup Bitcoinu a dalších kryptoměn

Při nákupu si můžete vybrat až z 15 kryptoměn, které Hodly nabízí. Kompletní seznam: Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, DASH, EOS, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, OmiseGo, Qtum, OTN token, Ripple, TRON, ZCash, Stellar, NEO.

Dialog pro nákup kryptoměn
Dialog pro nákup kryptoměn

U každé z nich vidíte aktuální přepočet, jaké množství kryptoměny získáte za vloženou částku. Nakupovat můžete bezpečně přes platební kartu. Hodly podporuje jak VISA, tak MasterCard. Další v nabídce jsou platební systémy Skrill, Webmony nebo Neteller.
Dříve šlo nakupovat jen v dolarech, dnes již Hodly nabízí i nákupy v eurech. V obou případech se ale bát nemusíte, při platbě kartou se automaticky kurz převede z českých korun na USD či EUR.

Nákup je tak snadný, že postačí velice krátký návod. Jednoduše kliknete na „Buy Crypto“ a zadáte částku, kterou chcete investovat. Jak jsme již zmiňovali, českou měnu zatím platforma neumí, třeba se brzy dočkáme. Problém to ale díky automatickému převodu není. Pak už stačí jen vybrat konkrétní kryptoměnu a zaplatit – ano, opravdu je to tak snadné.
Nakupovat můžete od 10 dolarů, horní strop je omezen na přijatelných 100 000 dolarů.

V menu najdeme položku „Explore“, kde Hodly nabízí ucelený souhrn o každé kryptoměně. Užitečný tak může být aktuální i historický cenový graf nebo tlačítko s QR kódem. Ten slouží k přijímání kryptoměn. Na výběr máte dvě možnosti – přes QR kód, nebo číslem peněženky (wallet). Může se hodit, pokud již nějaké krypto máte, ale je uloženo jinde nebo vám ho chce někdo poslat. Hodly tedy využijete i jako bezpečnou peněženku bez nutnosti finančních vkladů.

Hodly funguje jako běžná kryptowallet
Hodly funguje jako běžná kryptowallet

Jaké má Hodly poplatky?

Při nákupu zaplatíte fixní poplatek 4,9 %, ten nám přijde přijatelný, když vezmeme v potaz nákladný vývoj bezpečné platformy, která jako jedna z mála nabízí nákup kartou. Ušetřit stokorunu u konkurence se může ve finále dost prodražit ve ztrátě celé investice, pamatujte na to.

Provozovatel a vlastník Hodly

Směnárna Hodly je produkt společnosti IQOption Ltd., která provozuje na stejnojmennou obchodní platformu IQ Option. Na Českém trhu firma operuje pod sesterskou společností IQOption Europe, která podléhá přísným regulacím CySEC a je registrována u České národní banky. Pokud již máte účet na IQ Option, můžete se přihlásit na Hodly i s ním, jsou totiž propojené.

Finální zhodnocení dle našich zkušeností

Nakoupit Bitcoin a další kryptoměny na Hodly rozhodně doporučujeme. Tak jednoduché webové prostředí, které zvládne obsluhovat každý na trhu vážně chybělo!

➡️ Navštívit web HodlyNákup kryptoměn nikdy nebyl snažší!

Obecné varování o riziku: Nabízené instrumenty nesou vysokou míru rizika a mohou skončit ztrátou vašich investovaných prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, o které si nemůžete dovolit přijít.

Přidej komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD.
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Používáním webu souhlasíte s podmínkami použití.