Pokud přemýšlíte o vstupu do světa kryptoměn, možná byste neměli zahálet. Podle poslední zprávy od renomované ING Bank již minimálně jeden z deseti obyvatel Evropy nějakou kryptoměnu vlastní. A co je důležité – dalších 16% z toho zbytku nad jejich pořízením přemýšlí! Není tedy času nazbyt.

Obdobný růst zájmu můžeme pozorovat i v České republice. 9% Čechů už Bitcoin či jiné krypto vlastní a dalších 10 % o nich vážně uvažuje. To samozřejmě znamená, že bude růst konkurence na straně poptávky.

Ano, možná namítnete, že Bitcoin nedávno poměrně klesl, ale nezapomeňte na fakt, že dlouhodobě jeho cena neustále roste – a to i přes krátkodobé růsty či propady. Z dlouhodobého hlediska jde o velmi stabilní růst. Jeho potenciál je téměř neomezený a nikdo nedokáže přesně říci, jak bude vypadat.

Tuto myšlenku podporuje i studie Cracking the code on cryptocurrency – šest let v řadě vycházející průzkum ING Bank, který se zaměřuje na mobilní bankovnictví. Ta tvrdí, že potenciál růstu je až dvojnásobný.

Česká republika v průměru, Turecko na špici

Určité povědomí o kryptoměnách má již 66 % obyvatel Evropy. U nás jsme na tom o pár procent lépe, celých 69 % Čechů o virtuálních měnách už něco ví. Závidět můžeme v oblasti vlastnictví kryptoměn Turecku – 18 % Turků už nějaké digitální mince vlastní, což je dvojnásobek evropského průměru.

Průzkum kryptoměn od ING Bank
Průzkum kryptoměn od ING Bank

Zhruba třetina Čechů věří, že budoucnost online nakupování patří právě kryptoměnám. To odpovídá průměru v Evropské unii – což, mimochodem, vzrostlo za uplynulé tři roky z 28 % na 35 %. Alespoň 19 % Čechů tvrdí, že mají v plánu v plánu nějakou kryptoměnu v budoucnu pořídit. Existuje stále velké procento Evropanů (34 %), kteří o kryptoměnách ještě ani neslyšeli. Dá se předpokládat, že se toto číslo v následujících letech dramaticky sníží.

Kryptoměny brzy potká další raketový vzestup zájmu

Třetina Evropanů si taktéž myslí, že hodnota kryptoměn bude během dalšího roku růst, stejně jako věří, že budoucnost investování spočívá právě ve virtuálních měnách. Přesto stále zhruba polovina obyvatel Evropy považuje investici do virtuálních měn jako rizikovou – nejspíše však proto, že jde o zcela novou věc a lidé mají tendenci věřit zajetým metodám a postupům, než něčemu zcela novému. Právě kvůli tomu jsme tu my – kvalitním obsahem přispíváme k osvětě běžných lidí, kteří se chtějí s kryptoměnami seznámit.

Nakupte Bitcoin či jinou kryptoměnu ještě dnes 👇

Broker IQ Option➡️ Vstoupit do ověřené platformyUpozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být ohrožen

Obecné varování o riziku: Nabízené instrumenty nesou vysokou míru rizika a mohou skončit ztrátou vašich investovaných prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, o které si nemůžete dovolit přijít.

Přidej komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD.
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Používáním webu souhlasíte s podmínkami použití.