Upozornění: Binární opce nejsou propagovány ani nabízeny soukromým investorům v EU. Pokud nemáte status "profesionální obchodník", prosím, opusťte tuto stránku.

➡️ Zobrazit alternativy k binárním opcím, nebo se staňte profesionálním obchodníkem.


Známá publikace, kterou mimochodem velmi doporučuji: “Trading in the Zone“, vysvětluje, proč je dobré tradovat v “zóně” (metaforicky). My dnes budeme tradovat v zóně „fyzické“, konkrétně v zóně konsolidační.

Řekněme si tedy, co taková konsolidační zóna je, jak ji na grafech objevíme a uvedu Vám několik příkladů, které osobně považuji za vhodné vstupy do obchodů.

Následující dva obrázky ukazují shodnou konsolidační zónu:

Konsolidační zóna M5

Zde vidíme zónu včetně předchozího velkého a jasného pohybu vzhůru (uptrendu).

Můžeme hezky vidět, jak graf po větším trendu/ pohybu hezky „zaparkoval“ ve vodorovné ulici (jednosměrce) = konsolidační zóna.

Číslice jedna a dvě znázorňují první a druhý odraz (čili odraz a potvrzení). Já osobně bych obchodoval 2. nebo ještě lépe třetí odraz a snažil se provést 3-4 obchody na každé straně zóny.

Mějte na paměti, že tyto obchody nejsou garantované, jde o doporučení.

Druhý obrázek přibližuje pohled na pouze na samotnou konsolidační zónu:

Konsolidační zóna M5

Detail konsolidační zóny hezky zobrazuje „ulici“, kde graf „zaparkoval“. Graf proplouvá ulicí, hledá další „křižovatku“ …“rozhoduje“ se, kudy bude pokračovat jeho hlavní směr dále.

Rozhoduje se = konsoliduje. Trh se dostal na nové (velmi jiné) úrovně, velcí hráči srovnávají, přehodnocují, přeskupují své pozice. Což většinou nějakou dobu trvá (a my tak můžeme vidět několik odrazů v jisté oblasti = čímž se vytvoří minima a maxima konsolidační zóny.

Obecně lze říci, že čím delší a prudší trend, tím delší konsolidační zóna. Ne vždy tomu tak je. Záměrně používám slovíčko „obecně“.

„Obecně, když si koupím dražší auto, déle mi vydrží„ – Není to jistota ani záruka, ale dlouhodobě by pravidlo platit mělo.

Navíc dbejte opatrnosti: předchozí vzorce grafů nejsou zárukou jejich opakování v budoucnu.

Obchodování (jako vždy) ovlivňují další faktory. Konsolidační zóna může být narušena zejména fundamenty (obchodní a ekonomické zprávy) – viz. Ekonomický Kalendář

Broker IQ Option➡️ Vstoupit do ověřené platformyUpozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být ohrožen

Obecné varování o riziku: Nabízené instrumenty nesou vysokou míru rizika a mohou skončit ztrátou vašich investovaných prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, o které si nemůžete dovolit přijít.

Přidej komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD.
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Používáním webu souhlasíte s podmínkami použití.