Upozornění: Binární opce nejsou propagovány ani nabízeny soukromým investorům v EU. Pokud nemáte status "profesionální obchodník", prosím, opusťte tuto stránku.

➡️ Zobrazit alternativy k binárním opcím, nebo se staňte profesionálním obchodníkem.


Pátý díl bych chtěl zaměřit na velmi špatně obchodovatelné zóny a oblasti grafů.
Rozbouřené moře – Ostré, nepravidelné vlny (nedá se plavat, nedá se surfovat, nedá se potápět) = peníze budete častěji „utápět“

Tyto části grafů poznáte podle toho, že netvoří:

  • TREND
  • TRENDOVÝ KANÁL
  • KONSOLIDAČNÍ ZÓNU

Typy grafů - Rozbouřené moře

Výše můžete vidět ukázku grafu, ze kterého nelze moc „vyčíst“. Binární Opce jsou hodně o trpělivosti. Překonejte nutkání vstupovat často do obchodů. Nejtěžší, ale zároveň nejdůležitější část tradingu. Na příkladech níže můžete vidět ukázky špatných trhů/ grafů pro obchodní vstupy.

Druhý graf rozbouřeného moře

Opět graf, který není ani v uptrendu ani v downtrendu (trendy směrem nahoru nebo dolů). Zobrazený úsek grafu netvoří potvrzené supporty ani resistence. V takové oblasti lze opravdu jen těžko předvídat následující pohyb a pokud začátečníci obchodují tyto oblasti grafů, vůbec se nedivím názorům, že binární opce jsou jako hod mincí a pouze čistá náhoda.

Další úskalí je v tom, že v takto špatném trhu máme „skvěle“ nakročeno k vytvoření ztráty a začneme-li ji dále dohánět, může to skončit velice špatně. Ještě jednou připomínám, že tyto úseky jsou pro ovládnutí tradingu nejdůležitější.

Velkou chybou většiny traderů je tzv. „overtrading“ = příliš velký počet obchodů. Logicky nelze zachovat kvalita. Navíc hrozí únava, stres, „zatemnění“ mysli, člověk ztratí odstup „raz, dva„.

Over tranding - rozbouřené moře

Oddálený graf – vidíme tedy delší časový úsek (opět na M2 svíčkách). Velmi typická ukázka trhu, kterému bych se já osobně obloukem vyhnul.
Manažeři jste vy sami. Nikdo za Vás rozhodnutí neudělá. To je hlavní výhodou tradingu. Nevýhodou, že za všechna špatná rozhodnutí pak nesete důsledky právě vy …nikdo jiný.

Přejeme dobrá rozhodnutí a vyhněte se rozbouřeným vodám.

Broker IQ Option➡️ Vstoupit do ověřené platformyUpozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být ohrožen

Obecné varování o riziku: Nabízené instrumenty nesou vysokou míru rizika a mohou skončit ztrátou vašich investovaných prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, o které si nemůžete dovolit přijít.

Přidej komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD.
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Používáním webu souhlasíte s podmínkami použití.