Konzultační firma Capgemini ve své zprávě World Wealth Report 2018 odhalila zvýšený zájem mezi movitými investory o kryptoměny. Jedná se komplexní náhled do rozhodovacích postupů různých investorů, ať jedinců či celých firem. My z toho vybrali to nejdůležitější, co se týká kryptoměn.

 

Capgemini vycházelo z rozhovorů s jedinci s vysokými příjmy a manažery na vysokých postech, kteří mají na starosti správu majetku. Z těchto dat vyčetli, že téměř třetina z nich (29 procent) má o nákup Bitcoinu velký zájem a více než čtvrtina (27 procent) se o ně zajímá alespoň okrajově.

Pro tyto investory je zásadní návratnost jejich investic a stabilita. Té využívají i pro účely uschování peněz pro pozdější investice či přímo jejich zhodnocení. Pro více než 70 procent investorů, mladších 40 let, je vysoce důležité, aby manažeři, kteří mají na starosti jejich majetek, měli určité povědomí o kryptoměnách a dokázali jim s nimi pomoci. U investorů starších 60 let je toto procento naopak mizivé, pouhých 13 procent.

Tito manažeři, starající se o majetek, mají ke kryptoměnám stále výhrady a nejsou příliš ochotní je svým klientům doporučovat. Pouze třetina z jejich klientů (35 procent) se o kryptoměnách dozvěděla právě od svých manažerů. Z toho je zřejmé, že většina starších manažerů stále kryptoměnám nevěří a dávají přednost hmotným naturáliím. Je to však otázka času.

Ve zprávě jsou také vyzdviženy regionální rozdíly v pohledu různých milionářů na svět kryptoměn a s nimi souvisejících investicí. Zatímco v Evropě, Severní Americe a Japonsku jde o poměrně malý zájem, 60 procent milionářů z Jižní Ameriky vykazují o kryptoměny vysoký zájem.

Zvyšující se zájem o virtuální měny nutí některé firmy k přehodnocení svých stanovisek ohledně digitalního majetku, většinou jemu nakloněného. Například investiční skupina Goldman Sachs si ke kryptoměnám našla cestu. V roce 2014 prohlásila, že Bitcoin není skutečná měna a je příliš riskantní. V letošním květnu ale otočila a ohlásila, že zkoumají možnost kryptoměn tak, aby vyhověli svým klientům, kteří o ně mají zájem.

Dnes COO (provozní ředitel) Goldman Sachs David Solom řekl, že firma je již připravena pomáhat svým klientům s veřejným obchodováním kryptoměn. Jako příklad uvádí Bitcoin a jeho budoucnost. Podle něj také vymýšlejí nové způsoby, jak naložit s různými obměnami Bitcoinu (v podobě jiných virtuálních měn):

„Nasloucháme svým klientům a snažíme se jim pomoci, zatímco objevují i ostatní věci, které s kryptoměnami souvisí.“

Nakupte Bitcoin či jinou kryptoměnu ještě dnes 👇

➡️ Navštívit web HodlyNákup kryptoměn nikdy nebyl snažší!

Obecné varování o riziku: Nabízené instrumenty nesou vysokou míru rizika a mohou skončit ztrátou vašich investovaných prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, o které si nemůžete dovolit přijít.

Přidej komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD.
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Používáním webu souhlasíte s podmínkami použití.