18. května 2010 napsal na fórum bitcointalk.org nevšední příspěvek, jak na dobu dnešní, tak na tu tehdejší. Programátor Laszlo Hanyecz přidává nabídku, ve které nabízí dobrému samaritánovi 10 000 Bitcoinů za dvě pizzy. Prý má jednoduše hlad a chce si nechat ještě něco na druhý den.

Že to zní neuvěřitelně? Vězte, že už tehdy to bylo podivné – Bitcoiny, které nabízel, měly hodnotu cca 41 dolarů. A ještě nikomu se nepodařilo (nebo spíše nikoho nenapadlo) směnit tuto virtuální měnu za něco skutečného, natož jedlého.

O čtyři dny později přidává další příspěvek – tentokrát oznamuje, že obchod úspěšně proběhl a získal své dvě pizzy, za které opravdu zaplatil 10 000 Bitcoinů. Jiný fanda do kryptoměn za tyto pizzy dal cca 25 dolarů, v této době vydělal asi 16 dolarů. Kdyby ale věděl, co se s Bitcoinem stane! Tato transakce, provedená 22. května 2010, byla první, kdy došlo k výměně virtuální měny za reálný produkt. Proto se tento den oslavuje jako Bitcoin Pizza Day.

Nejdražší pizza na světě
Nejdražší pizza na světě

Kdyby jen věděl…

V následujících letech hodnota Bitcoinu explodovala. Zatímco v roce 2010 byla hodnota těchto Bitcoinů sotva 41 dolarů, v době jeho největší slávy by se tyto Bitcoiny daly prodat za neuvěřitelných 209 890 000 dolarů, v přepočtu těžko uvěřitelných 4,3 miliardy korun! Dnes je sice cena Bitcoinu nižší, takže fanoušek, který mu pizzy zaplatil, by utržil „jen“ 84 000 000 dolarů, tedy 1,8 miliardy korun.

Doufáme a věříme, že těchto 10 000 Bitcoinů nebylo vše, co v roce 2010 Laszlo vytěžil či nakoupil. Pokud by si nechal i „jen“ pár stovek Bitcoinů, byl by dnes, jak se říká, za vodou.

Jako pocta tomuto neuvěřitelnému vývoji událostí byl vytvořen Twitter účet, který přepočítává hodnotu těchto pizz na aktuální cenu Bitcoinu. Laszlo má tedy naprosto aktuální informace o tom, jak neskutečné jmění doslova snědl.

Investujte do kryptoměn ještě dnes a snadno!


Broker IQ Option➡️ Vstoupit do ověřené platformyUpozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být ohrožen


Obecné varování o riziku: Nabízené instrumenty nesou vysokou míru rizika a mohou skončit ztrátou vašich investovaných prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, o které si nemůžete dovolit přijít.

Přidej komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD.
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Používáním webu souhlasíte s podmínkami použití.