Cena Bitcoinu vyletěla o 8 % během jedné hodiny tak, jak mnozí předpovídali. Během posledních 24 hodin hodnota Bitcoinu vyskočila o 10 %, atakovala hranici 7 483 dolarů za minci, což je nejvyšší částka za posledních pět týdnů. Později se cena ustálila na zhruba 7 340 dolarech.

Jak se dalo očekávat, tento nárůst hodnoty BItcoinu následovalo růst i celého trhu s kryptoměnami, v některých případech až 9 %. Celý trh má nyní hodnotu 292 miliard dolarů, což je nejvyšší částka za poslední měsíc.

Vše odpovídalo spekulacím, které jsme zmiňovali v předchozích článcích. Patrný je zejména zvýšený zájem o investice do blockchainových měn od důležitých hráčů na poli financí a jiných technologických firem. Současně s tím došlo i ke zvýšení objemu obchodování. Za posledních 24 hodin činí objem 17 miliard dolarů, jde tedy o 3měsíční maximum!

Jedním z faktorů může být též fakt, že Coinbase dostalo od amerických úřadů povolení k používání tzv. „security tokens“, tedy bezpečnostních tokenů. To znamená, že americké úřady vidí v Coinbase důležitého hráče na trhu kryptoměn, kterému lze umožnit zvýšit bezpečnost obchodování pro své uživatele. K tomu přispěla i akvizice firem Keystone Capital Corporation, Venovate Marketplace Inc. a Digital Wealth.

Přesné důvody tohoto skoku v ceně nejsou známy. Někteří odborníci tvrdí, že tento růst bude pokračovat k 8 000 dolarů za jednu minci. Poté prý dojde opět k poklesu vlivem přirozených sil (korekce), které na trhu působí. Je ale stále více než pravděpodobné, že si Bitcoin svou vyšší hodnotu udrží (dlouhodobá hodnota již klesat nebude).

Neotálej, právě teď je ideální čas na nákup kryptoměn

Broker IQ Option➡️ Vstoupit do ověřené platformyUpozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být ohrožen

Obecné varování o riziku: Nabízené instrumenty nesou vysokou míru rizika a mohou skončit ztrátou vašich investovaných prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, o které si nemůžete dovolit přijít.

Přidej komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD.
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Používáním webu souhlasíte s podmínkami použití.