První masivně úspěšná a oblíbená kryptoměna Bitcoin má za sebou poměrně zajímavou historii. Nejen, že v průběhu několika let drasticky vzrostla její cena, i když jí to spousta odborníků nepřála, naopak začala v některých zemích světa prokazovat své nesporné kvality. Vyhýbá se jí například inflace, která třeba v Africe dosahuje i tisíců procent. Přitahuje i nováčky, kteří si z ní udělali hlavní obživu. Nejvíce na tom vydělali těžaři, kteří Bitcoin začali těžit už v jeho počátcích. Od té doby se všichni snaží dohnat to, co nestihli dříve. Má to smysl?

Příležitosti jsou stále otevřené

Dnes se obyčejným smrtelníkům nevyplatí do těžby pouštět. Zato se ale může vyplatit s Bitcoinem obchodovat, zvláště, pokud jste tomu ochotní věnovat čas a energii. Co vás může odradit jsou takzvané “bubliny”, které se v průběhu let objevily, a které splaskly. Několikrát došlo k obrovskému vzrůstu hodnoty Bitcoinu a hned poté k jejímu pádu. Když se ale podíváte na celkový vývoj ceny Bitcoinu, zjistíte, že i přes tyto bubliny stále postupně roste.

Ti z Vás, kteří se Bitcoinu aspoň trochu věnují ví, že někdy kolem Vánoc 2017 byla hodnota Bitcoinu na absolutním maximu a od té doby poměrně výrazně klesla. Tím se ale nenechte zastrašit – tato kryptoměna má pořád obrovský potenciál a obracet se k ní zády by se Vám nemuselo vůbec vyplatit.

Vývoj ceny Bitcoinu
Vývoj ceny Bitcoinu v čase

Inovovat, inovovat, inovovat…

Bitcoin je první a zatím nejúspěšnější projekt, který ukázal světu výhody blockchainu. Jeden z nejdůležitějších vynálezů tohoto století s potenciálem změnit fungování ekonomického systému na světě. Jako dominantní měna těží ze své pozornosti, tomu odpovídá i velké množství vývojářů, kteří pracují na zlepšení vlastností blockchainu. Nasazení SegWit nebo implementace protokolu Lighting Network, který řeší problémy s rychlostí plateb jsou tomu důkazem. Žádná jiná měna nemá takovou pozornost!

Svítá na lepší časy?

Předně, proč si myslíme, že Bitcoin zase poroste? Těch důvodů je více – hlavně ten, že systém podpírající fungování Bitcoinu je poměrně jednoduchý a robustní. A jak bylo dokázáno v minulosti, vydrží téměř jakýkoliv útok, zásah státních institucí, nepříznivou předpověď či bublinu, kterou jsme zmínili výše. Tato stabilita poroste, jak bude měna dospívat, vyvíjet se a rozšiřovat.

Je možné, že Bitcoin už nebude vytvářet z lidí milionáře přes noc, jak se mu to několikrát podařilo. To ale není vůbec na škodu – naopak to může přilákat zájem lidí, kteří mají vážný zájem implementovat Bitcoin do reálného světa. Pokud se zbavíme nálepky spekulativního instrumentu s vysokou volatilitou, bude to jen ku prospěchu.

Dalším pádným argumentem je, že Bitcoin lze využít i do určité míry jako záložní platidlo. Papírové peníze, respektive reálné měny jako takové, mohou téměř kdykoliv ztratit svoji hodnotu – i to se již mnohokrát v historii stalo. Bitcoinu by se ale takový osud měl vyhnout. Je na tom podobně jako zlato – nelze prostě vytvořit nové jednotky takové měny.

Ať se na Bitcoin podíváte jakkoliv, zjistíte, že jde o zavedenou kryptoměnu s reálným potenciálem, který může směle konkurovat normálním platidlům. Je potřeba s ním zacházet trochu jako s investicí, která se Vám v budoucnu vyplatí. V každém případě se nesmíte nechat zlomit předpověďmi, které Bitcoinu přejí zkázu. Musíte se v něm naučit chodit a jednat s chladnou hlavou.
Zkratové prodeje při cenovém poklesu jsou největší chybou nováčků, které je mnohdy stálo královský profit.

 

Kupte si Bitcoin nebo jinou kryptoměnu ještě dnes:

Broker IQ Option➡️ Vstoupit do ověřené platformyUpozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být ohrožen

Obecné varování o riziku: Nabízené instrumenty nesou vysokou míru rizika a mohou skončit ztrátou vašich investovaných prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, o které si nemůžete dovolit přijít.

Přidej komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD.
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Používáním webu souhlasíte s podmínkami použití.