V minulém díle jsme si představili platformu Plus500 pro obchodování přes CFD, dnes se podíváme na jednu z největších kryptoměnových burz na světě – Binance, tady kryptoměny už skutečně obchodujete a vlastníte. Burza funguje od minulého roku a rázem se dostala do žebříčku TOP3 dle objemu transakcí Bitcoinu. Proč je tomu tak, si povíme již za chvíli. Nejdříve si ji pojďme v krátkosti představit.

Obsah článku:

Informace o provozovateli

Burza s japonskými kořeny sídlící v Tokiu. V březnu 2018 otevřeli nové pracovní středisko v Tchaj-wanu, kde probíhá masivní nábor vývojářů a dalších zaměstnanců. Na prvopočátku fungovala burza Binance jen na čínském trhu, kde si kvůli nízkým poplatkům a obrovské nabídce kryptoměn získala věhlas. Dnes již Binance funguje téměř po celém světě včetně České a Slovenské republiky. Během jednoho roku byla přeložena do 13 jazyků a další jazykové mutace jsou v plánu. Jistě vás napadlo, co vlastně název Binance znamená? Je to spojení dvou slov Binary a Finance (v překladu Binární finance).

Zakladatelem a zároveň generálním ředitelem je Changpeng Zhao, jednačtyřicetiletý odborník na kryptoměny s odhadovaným majetkem 40 miliard korun.

Binance návod na registraci

Pokud plánujete začít s kryptoměnami právě teď, máte štěstí. Dříve byly registrace značně omezeny, kvůli obrovskému náporu se muselo čekat na otevření registrací i několik dní. Dnes jsou však registrace již otevřeny a nic vám nebrání se registrovat.

Registraci zvládne kdokoliv, stačí vstoupit přes tlačítko registrace níže a postupovat podle dalších tří kroků.

Registrovat se zdarmaVyužijte otevřených registrací ještě dnes

Pokračuje dle návodu

1. Vyplníme osobní údaje jako váš email a heslo. Volte bezpečné, které jinde nepoužíváte! Po odsouhlasení podmínek klikněte na „Register“.

Registrace na Binance
Registrace na Binance

2. Do emailu vám přijde registrační email, ten je nutný potvrdit kvůli verifikaci emailu. Klikněte v něm na tlačítko „Verify Email

3. Nyní se můžeme přihlásit, stačí zadat přihlašovací údaje a přejít přes ochranu systému, jedná se o takový puzzlík, který musíte přesunout na své místo. Je to ochrana proti robotům, lepší než opisovat znaky, nemyslíte? A je hotovo!

Zabezpečení

Můžete si nastavit i 2FA dvoufázové přihlašování (velice doporučujeme), jedná se o bezpečnostní ochranu, kterou vám i sama burza bude vnucovat, aby vás ochránila. Při přihlášení z nového zařízení vám přijde na SMS kód, který zadáte do přihlášení. Díky tomu se vám tedy nestane, že by pomocí vašeho hesla a emailu (pokud byste se například „prořekli“) někdo manipuloval s vašími kryptoměnami!

Vklady a výběry

Dostáváme se k první výtce této burzy a tou je možnost vkladu pouze kryptoměnou. Nemůžete tedy nakoupit kryptoměny za dolary, eura ani za české koruny, resp. žádná fiat měna není podporována. Alespoň prozatím. Útěchou může být široká paleta coinů, které můžete pro vklad použít. V nabídce jsou klasické kryptoměny jako Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, NEO, IOTA a další desítky kryptoměn. Doporučujeme využít BTC (Bitcoin) nebo ETH (Ethereum), s těmi se dá nejvíce obchodovat a nemusíte je zbytečně směňovat.

Jako noví uživatelé budeme moci vybrat maximálně 2 BTC (což samozřejmě stačí), ale pokud by přeci jen nestačilo, stačí kvůli ověření identity nahrát kopii občanského průkazu pro verifikaci. Proč chtějí kopii osobního dokumentu? Dle platné legislativy musí subjekt ověřit, kdo vlastně ještě a jestli třeba přes burzu neperete nelegální peníze. Toto omezení platí u většiny burz či směnáren, nevyhnete se tomu (stejně jako v bance). Limity vám poté zvýší až na horentních 100 BTC.

Jak obchodovat na Binance

Jako každá jiná obchodovací platforma může být pro začátečníky na první pohled zmatená, ale nenechte se zmýlit. Binance nabízí dva pohledy zobrazení „Basic“ a „Advanced“. Nemusíte být zvlášť zběhlí v angličtině, abyste poznali, že jedna je základní (pro začátečníky) a druhá pro pokročilé. Rozdíl je v tom, že pokročilá verze vám nabídne rozšiřující nástroje pro analýzy. Plusem je, že lze snadno během vteřiny mezi těmito zobrazeními přepínat.

Ukázka platformy
Ukázka platformy

Součástí základní verze jsou samozřejmě grafy, knihy obchodů (tzv. order book) a další okna, bez kterých by nešlo obchodovat. Pro nákup či prodej vám však bude stačit jen jeden příkaz a to Market. Stačí zadat cenu pro nákup či prodej a vaše objednávka bude odbavena. Další možností je příkaz Limit, kde si určíte cenu, za kterou chcete koupit/prodat a poté už čekáte na protinabídku, upozorňujeme, že ale objednávka nemusí proběhnout, pokud zvolíte nereálné částky. Posledním typem příkazu je Stop-Limit, tam se příkaz automaticky aktivuje, až dosáhne vaší požadované částky.

Ukázka zadávání příkazů
Ukázka zadávání příkazů

Binance poplatky

Provozní poplatky jsou u této burzy jedny z nejnižších, díky využití jejich Binance Coinu (BNB) pro poplatky se dostanete až na 0.05% – tomu se opravdu nedá konkurovat. Burza dokonce odměňuje věrné uživatele. Každý rok, kdy budete obchodovat se poplatky sníží o polovinu (platí při nevyužití zmíněného Binance Coinu).

Binance si dále účtuje za výběr kryptoměny z burzy pryč, to se však liší dle typu. U Bitcoinu je to například 0.0005 BTC a u Litecoinu 0.001 LTC.

Naše zkušenosti a zhodnocení

Mnoho lidí využívá Binance kvůli tomu, že prostě jiná alternativa není. Nenajdete burzu, která by měla tak širokou podporu různých kryptoměn, jako Binance. Právě tady najdete exotické coiny, které koupíte za dolar a po roce můžete prodat za tisíce, jako kdysi Bitcoin.

Pokud budete sledovat trh, určitě si vyberete pár divokých karet, na které můžete vsadit (perspektivním a mladým měnám se budeme věnovat v dalších článcích). Pokud bych měl vyjmenovat další kladné body, tak to jsou nízké poplatky a rozumně nastavený limit pro verifikaci.

Největší kaňkou však stále je absence vkladů klasických měn, budeme doufat, že bychom se toho mohli dočkat ještě v tomto roce. Pokud se tak stane, tak to nastane teprve Binance Boom, proto se registrujte, dokud jsou registrace stále otevřené.

Registrovat se zdarmaVyužijte otevřených registrací ještě dnes

Obecné varování o riziku: Nabízené instrumenty nesou vysokou míru rizika a mohou skončit ztrátou vašich investovaných prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, o které si nemůžete dovolit přijít.

Přidej komentář

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí nebo CFD.
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Používáním webu souhlasíte s podmínkami použití.